Šiandien Vilniuje vykstančioje didžiausioje Baltijos regione gynybos technologijų ir inovacijų konferencijoje „Baltic Miltech Summit“ krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė pabrėžė būtinybę stiprinti Baltijos regiono šalių bendradarbiavimą ir plėtoti vietos gynybos pramonę, kad galėtume sėkmingai reaguoti į šiuolaikines geopolitines grėsmes. Šiame didžiausiame gynybos technologijų ir inovacijų renginyje Baltijos regione buvo diskutuojama apie gynybos pramonę ir kintančią gynybos politikos bei pramonės padėtį šiandienos geopolitinėje erdvėje.
„Geopolitinė įtampa mūsų kaimynystėje ir pasaulyje reikalauja, kad būtume budrūs ir iniciatyvūs. Grėsmę turime paversti galimybe, išlaidas gynybai — investicijomis ir taip, stiprindami pasirengimą gintis, auginti savo šalies ekonomiką. Vystant vietos gynybos pramonę, reikia kurti ir savarankiškas tiekimo grandines, ir tarptautines strategines partnerystes — abu šie veiksniai didintų mūsų atsparumą konflikto atveju.
Taip pat, nors mažesnės valstybės ne visuomet gali vystyti dideles ir sofistikuotas platformas, tačiau turime didžiulį potencialą, pavyzdžiui, gaminti pažangiausius termovizorius, lazerinius taikinių žymeklius, vystyti dronų ir antidronų technologijas, balistinės gamybos sprendimus, lazerinių technologijų kompetencijas, kurti dirbtiniu intelektu grįstus autonominius ir simuliacijų sprendimus“, – sakė krašto apsaugos ministrė D. Šakalienė.
„Baltic Miltech Summit“ metu taip pat buvo pasirašyti du Lietuvos ir Vokietijos gynybos technologijų įmonių susitarimai, kurie sustiprins besikuriantį Lietuvos dronų klasterį: „Rheinmetall AG“ ir „Granta Autonomy“ pasirašė ketinimų protokolą, kuris numato įmonių bendradarbiavimą integruojant bepiločių orlaivių technologijas į šarvuotąją karinę techniką, o „Quantum Systems“ ir „Aktyvus Photonics“ – bendradarbiavimo memorandumą, numatantį bendradarbiavimą integruojant lazerines technologijas į karinių bepiločių orlaivių sistemas.
Lietuvos gynybos pramonės plėtra ir pramoninio bendradarbiavimo skatinimas yra strateginiai Krašto apsaugos ministerijos prioritetai, apimantys visapusišką pasirengimą Lietuvos gynybai.
Gegužės 6-8 d. Vilniuje ketvirtą kartą vykstanti gynybos technologijų konferencija „Baltic Miltech Summit“ – didžiausias ir pagrindinis gynybos technologijų ir inovacijų renginys Baltijos regione, vykstantis kas antrus metus. Čia susibūrė Lietuvos, Baltijos regiono ir kitų NATO bei Europos Sąjungos, Taivano, Singapūro, P. Korėjos, Izraelio, Australijos šalių gynybos pramonės įmonių atstovai, politikai, sprendimų priėmėjai, kariuomenių atstovai, mokslininkai ir gynybos inovatoriai. Šią konferenciją organizuoja Gynybos resursų agentūra prie KAM ir Inovacijų agentūra.